به گزارش خبرگزاری تسنیم، استاد هادی جمالی نقاش نامدار کشور و عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در 74سالگی در بیمارستان درگذشت.

هادی جمالی در اردیبهشت سال 1329 در شیراز متولد شد، فارغ‌التحصیل معماری داخلی از دانشگاه هنر و کارشناسی‌ارشد طراحی‌صنعتی از دانشکده هنر معماری دانشگاه‌آزاداسلامی، و علاوه‌بر تحصیل در این رشته‌ها، به نقاشی نیز پرداخته‌است.

هادی جمالی در سبک آبستره اکسپرسیونیسم کار می‌کرد و معتقد بود این سبک، نوعی از آبستره است که تأثیر شدیدتری دارد و تا اندازه‌ای در آن خشونت به‌کار رفته‌است؛ به این معنا که آبستره رمانتیک نیست و به‌نوعی جدی‌تر و با سرعتی بیشتر کار می‌شود.

 

او همچنین سابقه تدریس دانشگاهی داشت و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو چندین گروه هنری بود. محمدهادی جمالی آثارش را در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری، در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشت.

او در زمینه هنر بسیار فعال بود و کسب جوایز مختلف، ارائه مقالات هنری در سمینارهای دانشگاهی و مراکز فرهنگی، تألیف کتاب‌های آموزش طراحی، داوری مسابقات هنرهای تجسمی و اجرای نقاشی‌های دیواری در تهران از جمله فعالیت‌ها و دستاوردهای هنری این هنرمند است.

هادی جمالی کتابی نیز با عنوان «اسکیس و راندو با ماژیک و روان‌نویس» چاپ کرده بود که حاصل 26 سال تجربه تدریس اوست.

او مدرک درجه‌یک‌هنری داشت و از سال 1392 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت بود.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن اعلام خبر درگذشت این هنرمند گرانمایه کشور در پیامی فقدان استاد هادی جمالی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

انتهای پیام/+

source

توسط basahang