به گزارش خبرگزاری تسنیم، «گوهر زمین» عنوان پنجمین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های آزاده یعقوب‌پور است که عصر جمعه 18 خرداد 1403 در گالری شکوه افتتاح می‌شود.

آزاده یعقوب‌پور‌ زمین‌شناسی خوانده و نقاش است. زمین‌شناسی و هنر‌ در جایی بهم می‌رسند که موضوع، زمین است و حیات انسان در این کره خاکی و مشاهداتش از محیط.

یعقوب‌پور با تلفیق زمین‌شناسی و نقاشی آثاری با خودکار و روان‌نویس پدید آورده و در مواردی آثارش با گوهر سنگ اصل و دیگر عناصر زمینی همراه شده است. این نمایشگاه به نوعی میان‌رشته‌ای تلقی می‌شود و هنرمند تلاش کرده تا داشته‌های علمی خود را با ایده‌های هنری‌اش تلفیق و کاری نو ارائه کند.
یعقوب‌پور پیش از این در چندین نمایشگاه گروهی شرکت داشته و این پنجمین نمایشگاه انفرادی اوست.

 

در بخش از استیتمنت این نمایشگاه با عنوان «آزاده» آمده است: «زمین شناسی و هنر از ابتدای جهان باهم در آمیخته هستند. شاید بعضی ها متوجه نباشند که ریشه الهام و حس و حال هنری شان از بطن زمین است. زمین شناسی علمی است که دیدی عمیق و جامع بر اعماق زمین ریشه حیات و زندگی منابع آب و انرژی کانی‌ها، سنگ‌ها، گوهرها، کوه‌ها، اقیانوسها و غیره دارد. زمین شناسی یکی از علوم مهم است زیرا که هر آنچه داریم از زمین است و ریشه در زمین دارد.
هنر شامل احساسات و مشاهدات ما از محیط و دنیای اطراف ماست.»

آثار این نمایشگاه را می‌توانید از روز جمعه 18 خرداد به مدت یک‌هفته در گالری شکوه به آدرس بلوار اندرزگو، سلیمی‌شمالی، کوچه امیر نوری پلاک 19 تماشا کنید.

انتهای پیام/

source

توسط basahang