به گزارش خبرگزاری تسنیم، سومین نمایشگاه گروهی تذهیب با عنوان «دختران شهمامه» به سرپرستی «شکیلا عالمی» و با حمایت صندوق اعتباری هنر از 12 اسفند ماه 1402 در این مجموعه صورت می‌گیرد.

نوزده نفر از بانوان ایرانی و افغانستانی برای سومین دوره با  ٤ اثر در این نمایشگاه حضور دارند.

 

«دختران شهمامه» نام گروهی از هنرمندان دختر افغانستانی و ایرانی است که برای ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس زنان و دختران هنرمند و با هدف رشد و اعتلای هنر تذهیب و شناسایی استعدادهای برتر هنری و آشنایی بیشتر با فرهنگ، آداب و رسوم و ارتقای همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور ایران و افغانستان به سرپرستی «شکیلا عالمی» شکل گرفته است.

 هنر تذهیب از هنرهای دیرین کشور افغانستان است که هنرمندان در کنار فراگیری هنر،  می‌آموزند که نقشی اساسی در جامعه ایفا نموده و اثری ماندگار از خود به جای بگذارند.

آیین گشایش این نمایشگاه روز پنجشنبه دهم اسفند ماه 1402 از ساعت 15 با حضور و همراهی علیرضا رجایی مشاور وزیر خارجه، استاد سید عسگر موسوی مشاور رئیس جمهور سابق افغانستان و استاد حال حاضر دانشگاه لندن، سعدخان رئیس موسسه فرهنگی اکو، امیری رایزن فرهنگی سفارت سابق افغانستان در ایران و همچنین جمعی از  اساتید انجمن خوشنویسان ایران و گروه‌های فرهنگی افغانستانی در سالن خزر این مجموعه برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از روز شنبه دوازدهم تا هجدهم اسفند ماه از ساعت 10 تا  18 به گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

انتهای پیام/

source

توسط basahang