به گزارش صنعت ماشین،آیتو ام9 جدیدترین شاسی بلند از خانواده محصولات آیتو است که پیش فروش آن در چین آغاز شده است. این خودرو از 68400 تا 82 هزار دلار قیمت گذاری شده تا یکی از گران ترین شاسی بلندهای چینی لقب بگیرد. آیتو ام9 از دسامبر 2023 روانه بازار می شود. از این خودرو به عنوان مایباخ چینی هم نام می برند که ادعای رقابت با شاسی بلند لوکس مایباخ را در سر دارد!

(+عکس)در تبلیغات آیتو ام9 به حضور معماری 800 ولت الکتریکی به مفهوم پشتیبانی از فناوری شارژ بسیار سریع، سیستم عامل هارمونی نسخه 4.0 ویژه خودرو، دستیار هوشمند رانندگی خودران هواوی، نمایشگر مستقل سیستم سرگرمی برای سرنشین ردیف جلو، نورپردازی هوشمند و صندلی های کوئین یا ملکه برای ردیف جلو اشاره شده است.

صندلی ملکه در واقع یک منو در تنظیمات صندلی است که با انتخاب آن امکانات رفاهی ویژه مانند ماساژور، افزایش فضای پا، تغییر حالت پشتی صندلی در وضعیت استراحت و… فعال می شود.

(+عکس)آیتو ام9 از منظر ابعاد برابر با 5230 میلیمتر در طول، 1999 میلیمتر در عرض و 1800 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 3110 میلیمتر است. رینگ های آلومینیومی استاندارد در اندازه 21 اینچی زیر این خودرو قرار دارد.

آیتو ام9 مجهز به چراغ های اصلی جلو ال ئی دی با قابلیت نمایش جزئیات تصویری است. هواوی در توسعه فناوری این چراغ ها دخالت داشته و فناوری اختصاصی خود با نام اکس پیکسل اینتلیجنت هدلایتس را روی آیتو ام9 نصب کرده است.

در پروفایل جانبی با خط سقف فلت که فضای راحت تری را بالای سر سرنشین ها فراهم می کند، روبرو می شویم که البته منظره بسیار زیبایی را نیز ایجاد کرده است. دستگیره درب های پاپ آپ نیز بر یکپارچگی بدنه در این قسمت افزوده اند.

(+عکس)آیتو شاخص ضریب درگ 0.26cd را برای ام9 ثبت کرده است که برای این کلاس و ابعاد بسیار چشمگیر محسوب می شود.

چراغ های اصلی عقب آیتو ام9 نیز از فناوری مشابه نمونه های دماغه خودرو، استفاده می کنند و الگوی طراحی کاملا هماهنگی با قسمت جلوی ام9 دارند.

تصاویر مربوط به کابین محدود هستند اما قطعا با یکی از بهترین های بازار چین و همچنین بین الملل سر و کار داریم. استفاده از مواد اولیه بسیار باکیفیت برای این خودرو تضمین شده است. نمایشگر سه بخشی در قابی یکپارچه دقیقا مانند هایپراسکرین مرسدس بنز، نمایشگر هداپ واقعیت مجازی، تریم چوب و چرم، صندلی های دارای ارگونومی سطح استاندارد پزشکی و بسیاری از جزئیات دیگر در کابین آیتو ام9 لحاظ شده است.

این خودرو با جانمایی 3 ردیف صندلی ارائه می شود که ردیف دوم کاپیتانی خواهد بود. صندلی ردیف سوم همانند یک نقطه دور افتاده نیست! بلکه مجهز به نگهدارنده لیوان، تنظیم الکتریکی، دریچه اختصاصی سیستم تهویه، سیستم صوتی و … خواهد بود.

فرمان پذیری چرخ های عقب نیز جز امکانات فنی آیتو ام9 است.

آیتو ام9 با دو تریم در بخش پیشرانه ارائه می شود: نمونه افزاینده برد حرکتی و تمام الکتریکی. در تریم تمام الکتریکی موتور جلو 215 اسب بخار و موتور عقب 308 اسب بخار خروجی دارد. نسخه افزاینده برد حرکتی نیز دو موتور الکتریکی دارد که در محور جلو 221 اسب بخار و در محور عقب 268 اسب بخار خروجی دارد. به این تریم یک تپنده بنزینی 1.5 لیتری توربوشارژ 150 اسب بخاری نیز اضافه شده که در نقش ژنراتور وظیفه شارژ باتری را برعهده دارد.

آیتو ام9

source

توسط