اما نقطه قوت اصلی ماجرا به پیشرانه مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025 مربوط می شود، اینجا خبری از توربودوقلو 4 لیتری 8 سیلندر نیست و اساسا لزومی هم ندارد که یک پیشرانه سنگین و پرمصرف روی خودرو 2025 مرسدس نصب شود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از عصر ایران-  مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025 قطعا یکی از بهترین های کلاس شاسی بلند است که تا به امروز به بازار جهانی خودرو معرفی شده و در این هیچ جای شکی وجود ندارد.

اما اینکه تحفه آلمانی مذکور چه ویژگی هایی دارد، موضوع مطلب امروز ما را شکل داده است، در ادامه با گروه خودرو عصر ایران همراه باشید:

اول از همه باید به طراحی این مرسدس جی ال سی63 اشاره کنیم که همچنان جذابیت های بنز را همراه خود دارد و کاملا وارد فاز طراحی جدید این کمپانی نشده که البته طبیعی هم است زیرا همچنان میزبان یک پیشرانه بنزینی است. به اعتقاد خیلی از مخاطبان محصولات مرسدس ، این طراحی به مراتب جذاب تر از راهبردی است که طراحان بنز برای خانواده ئی کیو اس پیش گرفته اند.

اما نقطه قوت اصلی ماجرا به پیشرانه مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025 مربوط می شود، اینجا خبری از توربودوقلو 4 لیتری 8 سیلندر نیست و اساسا لزومی هم ندارد که یک پیشرانه سنگین و پرمصرف روی خودرو 2025 مرسدس نصب شود!

وقتی می شود از یک 4 سیلندر تک تورو 2 لیتری در یک سیستم هیبریدی حدود 670 اسب بخار خروجی و 1020 نیوتن متر گشتاور گرفت، دیگر شانسی برای 8 سیلندرها باقی نمی ماند به همین سادگی!

بخش بنزینی پیشرانه با سامانه توربوشارژ الکتریکی که در اختیار دارد برابر با 469 اسب بخار خروجی و 545 نیوتن متر گشتاور می دهد تا باقی ماجرا برعهده بخش پلاگین هیبرید باشد که در معماری آن، یک موتور الکتریکی روی محور عقب نصب شده و 201 اسب بخار خروجی و 320 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

مرسدس پرچمدار جی ال سی63 طی 3.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز به طور الکترونیکی روی 275 کیلومتر برساعت محدود شده است.

انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از بسته باتری 6.1 کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود.

باتری براساس معماری 400-ولت توسعه یافته تا از فناوری شارژ سریع پشتیبانی کند. مرسدس همچنین بروزرسانی هایی در مدیریت دما و خنک کنندگی این بسته باتری ایجاد کرده که عملکرد و ایمنی آن را بهبود می دهد.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و سیستم تعلیق تطبیقی مرسدس تجربه سواری بسیار نرم و تحت کنترلی را با یک شاسی بلند برای کاربر خود به همراه دارد.

سرعت خودرو در وضعیت الکتریکی خالص، بیشینه ای برابر با 125 کیلومتر بر ساعت دارد و برد حرکتی در این شرایط رانندگی حدود 12 کیلومتر است.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه 9 سرعته اتوماتیک استفاده می شود.

مرسدس بنز در قسمت کابین الگوی شناخته شده ای را دنبال می کند که در رابطه با محصول جدید خود که قرار است از تابستان 2024 در خیابان ها باشد نیز شرایط مشابهی وجود دارد. نمایشگر 11.9 اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر پشت فرمان، نمایشگر هداپ و نرم افزار اختصاصی ام باکس بخشی از ویژگی های مرسدس بنز – آ ام گ جی ال سی63 اس ئی پرفورمنس 2025 هستند.


 

source

توسط