به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، نمایشگاه بین المللی کتاب لبنان از 12 تا 23 اکتبر (20 مهر تا اول آبان ماه 1402) با حضور برخی از ناشران ایرانی از جمله مؤسسه بوستان کتاب و نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حال برگزاری است.

محمدباقر انصاری «رئیس مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی» در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی کتاب لبنان، نمایشگاه خوب و پر رونقی است و استقبال مردم خوب بوده و در این نمایشگاه بیشتر ناشران بزرگ لبنانی شرکت کرده‌اند.

وی گفت: مجموعه نشر دفتر تبلیغات اسلامی با دو مجموعه مؤسسه بوستان کتاب و نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی 600 اثر عربی را به چاپ رسانده است، اما با توجه به محدودیت‌های مکانی نمایشگاه، با 50 عنوان کتاب قرآن، ادبیات عرب، تاریخ و سیره، عرفان فلسفه و کلام در این نمایشگاه شرکت کرده‌ایم.

رئیس مرکز چاپ و نشر دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: خانه کتاب و ادبیات ایران امسال همت کرده و غرفه خوب و بزرگی را تدارک دیده و شبکه کتاب حضور بسیار فعالی دارد و لحظه به لحظه اخبار را مخابره می‌کند.

وی افزود: بیشترین کتاب عرضه شده در این نمایشگاه مربوط به دفتر تبلیغات اسلامی است و مجموعه نشر این نهاد حوزوی بیشترین همکاری را با خانه کتاب و ادبیات ایران داشته‌اند.

انصاری اظهار داشت: با توجه به توافقی که صورت گرفته و هماهنگی انجام شده، قرار است از موسوعه عظیم شیخ بهایی که شخصیت مشترک ایرانی – لبنانی و جزو مفاخر ایران و لبنان به شمار می‌رود، با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از شخصیت‌های علمی لبنان رونمایی شود.

وی در پایان گفت: به نشر، افرا، نخل سبز هم برخی از ناشران ایرانی حاضر هستند که با موضوع مقاومت و ادبیات پایداری و ادبیات دینی آثاری را ارائه کرده‌اند و حضور فعالی دارند.

انتهای پیام/

source

توسط