ایسنا/خوزستان رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خوزستان از راه‌اندازی سامانه پیامکی یگان حفاظت اراضی زمین و مسکن به منظور مبارزه با زمین‌خواری خبر داد.

امید زمانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اهمیت تشکیل یگان حفاظت اراضی در استان اظهار کرد: این یگان دارای چارت سازمانی مصوب است و هدف از تشکیل این یگان در استان، حفظ، حراست و جلوگیری از تصرفات اراضی دولتی در محدوده و حریم شهر و مبارزه با زمین‌خواری است.

وی افزود: یگان حفاظت اراضی سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در تمام ادارات کل راه و شهرسازی کشور وظیفه حفاظت و رفع تصرف از اراضی ملی و دولتی، اجرای دقیق و به موقع احکام قضایی و صیانت از بیت المال را برعهده دارد و در همین راستا، شهروندان می توانند با مشاهده هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی موارد را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ اطلاع دهند و گزارش‌های خود را اعلام کنند.

رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان ۲۴ ساعت پس از دریافت پیامک‌های مرتبط اقدامات بررسی میدانی و رفع تصرفات را آغاز خواهد کرد.

زمانی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و همکاری مناسب مردم در زمینه گزارش تخلفات گفت: مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اموال بیت المال نقش مهمی دارند. همچنین شهروندان می‌توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را از طریق تماس با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.

رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خوزستان خاطرنشان کرد: این اداره کل در راستای حفاظت از حقوق بیت المال از تمام توان حقوقی خود بهره می گیرد تا به بهترین نحو از اراضی دولتی صیانت و حفاظت کند. انتهای پیام

source

source

توسط